ΠΜΣ «Διαπολιτισμική Επικοινωνία»

Φοιτητική στήριξη

Η πολιτεία παρέχει μία σειρά διοικητικών, οικονομικών και άλλων υπηρεσιών και διευκολύνσεων στους μεταπτυχιακούς φοιτητές/τις μεταπτυχιακές φοιτήτριες για τη διευκόλυνση της ολοκλήρωσης των σπουδών τους. Σε αυτές περιλαμβάνονται η δυνατότητα αναβολής στράτευσης, η ιατροφαρμακευτική και νοσοκομειακή περίθαλψη και το δελτίο μειωμένου κομίστρου στα διάφορα μεταφορικά μέσα κ.τ.λ.
Επιπρόσθετα, το ΑΠΘ έχει αναπτύξει -και αναπτύσσει συνεχώς- διαδικασίες και υπηρεσίες οι οποίες καλύπτουν τις βασικές υποχρεώσεις που απορρέουν από τη νομοθεσία και προσανατολίζεται στη συνεχή βελτίωση και αύξηση των παροχών, παρά τους συνεχώς συρρικνούμενους πόρους.

Η Γραμματεία του ΠΜΣ «Διαπολιτισμική Επικοινωνία» ενημερώνει κατά την εγγραφή του/της κάθε υποψήφιο/α μεταπτυχιακό φοιτητή/μεταπτυχιακή φοιτήτρια αναφορικά με τις παρακάτω παρεχόμενες υπηρεσίες από το ΑΠΘ, οι οποίες είναι αναρτημένες και στην ιστοσελίδα του ΠΜΣ:

Eπικοινωνία

Γραμματεία: Κτίριο Διοίκησης «Καραθεοδωρή», 2ος όροφος
Υπεύθυνη: Αγγελική Εμμανουηλίδου (aemmanouilidou@del.auth.gr), τηλ.: 2310 995237
Διοικητική υποστήριξη: Έφη Ρογκογκού (erogog@del.auth.gr), τηλ.: 2310 991384
e-mail: info@del.auth.gr